شورای آهن و فولاد تشکیل می‌شود؟

به گفته این مقام صنفی، در آن زمان انجمن سنگ آهن مجوز تشکیل این شورا را تصویب کرد و طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری وقت تشکیل این شورا را اعلام کردیم.

وی خاطرنشان‌کرد: علاوه بر انجمن سنگ آهن، انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز باید در این شورا حضور داشته باشد تا بتواند وارد فاز عملیاتی و اجرایی شود.

اکبریان به جلسه دیروز این شورا اشاره کرد که در آن اعضای انجمن سنگ آهن میهمان انجمن تولیدکنندگان فولاد بودند و گفت: از سخنان و گفت‌وگوهای دو طرف در این جلسه مشخص بود که اگر این شورا در گذشته تشکیل می‌شد، می‌توانست بسیاری مسائل و مشکلات این حوزه را به صورت مستمر و دائمی حل و فصل کند و به‌ویژه زمانی که دولت نیازمند مشاوره است، با نظرات فنی و کارشناسی به ارائه طریق بپردازد.

وی تاکید کرد: به‌خصوص اکنون که موضوع قیمت‌گذاری و نحوه عرضه مطرح شده، بهترین کاری که دولت می‌تواند انجام دهد این است که مسئولیت عرضه، تقاضا و قیمت‌گذاری‌ها را به تشکل‌ها واگذار کند و این، تنها یکی از وظایف شورای آهن و فولاد است.

رئیس انجمن سنگ آهن ایران ادامه داد: در این صورت شاید مسائلی نظیر اینکه ذوب آهنی‌ها حرف و مشکلات‌شان را در صدا و سیما مطرح می‌کنند را شاهد نباشیم، بلکه شرکت‌ها مشکلات‌شان را در وهله نخست به این شورا ارجاع دهند تا با کار فنی و کارشناسی و حتی به صورت ریش سفیدی مسائل را سر و سامان داد.

وی گفت: جلسه دیروز در حقیقت، پیش جلسه تشکیل این شورا محسوب می‌شود و به زودی به صورت رسمی تشکیل آن را اعلام و مراتب را طی صورتجلسه‌ای به صورت کتبی به معاونت امور معدنی وزارتخانه و شخص سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهیم کرد.