تغییر قیمت میلگرد

در بازار فولاد هفته جاری همچنان شاهد رشد بیشتر قیمت میلگرد و سایر مقاطع می باشیم و این روند همچنان پایان نیافته است. البته بازار بورس نیز همسو با بازار داخلی پیش رفته و شاهد جرقه های رشد قیمت محصولات پیشنهادی بازار بورس در هفته جاری بودیم و از جمله آن ها می توان به روند صعودی قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس هفته جاری اشاره کرد.

طی هفته گذشته روند بازار مقاطع و قیمت میلگرد نزولی و تعطیلی روز دوشنبه نیز به روند نزولی بیش از پیش دامن زد. قیمت میلگرد کویر کاشان و زاگرس و سایر کارخانجات در محدوده ۳۴۱۷۶ ریال برای سایزهای ۳۲-۸ میلی متر در نخستین روز هفته گذشته بوده در حالی که این نرخ در روزهای پایانی هفته به ۳۳۴۹۶ ریال رسید. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس کالا در پایه به میزان ۲۹۶۰۰ ریال برای سبد میلگرد ۱۵۴۰ تنی اعلام گردید و با احتساب مالیات بر ارزش افزوده نرخ آن به ۳۲۲۶۴ ریال رسید.

روند کنونی بازار علاوه بر اینکه سبب نگرانی اکثر فعالان این حوزه گشته می تواند تبعات مثبتی را نیز به همراه داشته باشد. از جمله این تبعات مثبت می توان به ایجاد فرصتی در جهت خروج از بازار اشاره کرد به این معنا که محموله های انبار شده امکان فروش را به دست خواهند آورد و اندکی سبب کنترل اوضاع بازار خواهد شد. با مروری در بازار جهانی مشاهده می شود که اکثر قیمت ها ثابت بوده و روند صعودی بر بازار حکمفرما نمی باشد به همین دلیل نمی توان به تاثیر این بازارها بر بازار داخلی امیدوار بود و باید دید نرخ شمش در روزهای آتی سبب شکل گیری چه روندی در بازار فولاد خواهد شد.


منبع : آهن نت